KİRALIK SANDALYE ÇEŞİTLERİ

Kiralık Sandalye çeşitleri nelerdir? Sandalye kiralama hizmeti nasıl sağlanır? Organizasyon için sandalye kiralama nasıl yapılır? Masa sandalye kiralama fiyatları nelerdir? Gibi sorularla sıklıkla karşılaşır olduk. Herkesin sorularına cevap olacak kiralık sandalye çeşitleri başlıklı yazımızı sizler için hazırladık.

kiralık sandalye

Sandalye Kiralama Hizmeti

Sık sık düzenlenen organizasyonlar, fuarlar, seminerler ve sempozyumlar için masa ve sandalyeye ihtiyaç duyuluyor. Katılımcı sayısının önceden bilinmesi ile sandalye ve masa kiralama planlamaları yapılıyor. İhtiyaca göre değişkenlik gösteren sandalye ve masa ihtiyaçları ise tahmin edileceği gibi 2-3 adet olmuyor. Bu gibi organizasyonlarda genelde minimum 200 adet sandalyeye ihtiyaç duyuluyor. Daha kalabalık ve kapsamlı organizasyonlarda ve etkinliklerde ise sayı 4-5 binleri bile bulabiliyor.

Yalnızca düğünler, nişanlar için değil Ramazan ayının vazgeçilmezi olan iftar sofraları için de sıklıkla masa sandalye kiralamasına talep oluyor. Kalabalık bir organizasyon düzenlemek isteyenler toplu sandalye kiralama seçeneğini daha uygun buluyorlar. Organizasyonlarda çoğunlukla yüksek sayılarda sandalye ihtiyacı duyuluyor bu nedenle toplu kiralama daha cazip bir hal alıyor.

Toplu sandalye kiralama ya da toplu masa kiralama hizmeti veren birçok farklı firma ve organizasyon firmaları var. Ancak organizasyonu düzenleyecek olan kişinin hayalindeki konsept ya da organizasyon ile eşyaların uyumu her zaman istenilen şekilde gerçekleşmiyor. Birçok firma, aranılan sandalye modelini sunma konusunda eksik ya da hatalı olabilmekte.

Sandalye kiralama hizmetinde zaman zaman adet sayısında problem çıkmazken renk konusunda, modeli konusunda sorunlar yaşanabilmekte. Büyük ve geniş yer tutacak organizasyonlar için sandalye kiralamada erken davranmak oldukça yarar sağlamakta.

Kiralık Sandalye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sandalye kiralamadan önce dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar vardır. Hem organizasyonun akıcı ve rahat gerçekleşmesi hem de görsel açıdan keyifli olması için detayların netleştirilmesi önemlidir. İşte sandalye kiralamak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler:

 • İlk olarak, düzenlenecek organizasyonun nasıl bir tarzı olacağı belirlenmelidir. Bir fuar organizasyonu ise markayla uyumlu renklerin saptanması önemlidir. Ardından markanın kimliğine göre spor, şık, salaş, doğal görünümlü, ahşap, plastik, demir ve benzerleri gibi sandalye çeşidi belirlenmelidir. Düğün, kongre, nişan, sempozyum gibi organizasyonlar için de yine aynı durum göz önünde bulundurularak hayal edilen sandalye net tarif edilmelidir. Hatta mümkünse bir fotoğraf üzerinden seçim yapılması daha yararlı olacaktır.
 • Organizasyon için katılımcı sayısının belirlenmesi direkt olarak kiralanacak sandalye sayısını belirteceğinden net bir çıkarım yapılmalıdır. Eğer katılımcı sayısında belirsizlik devam ediyorsa gelebilecek maksimum kişi sayısınca sandalye kiralanmalıdır.
 • Katılımcı sayısı, hayal edilen sandalye modeli ile birlikte düşünülerek alan hesaplaması yapılmalıdır. Alan için ne çok büyük ne de çok ufak kalacak sandalyeler seçilmemelidir. Organizasyon mekanı ile uyumlu olacak şekilde sandalye seçimi sağlanması en iyisidir. Gerekirse ölçüler alınarak kaplanan yer hesaplanabilir.
 • Sandalyelerin rahatlığı ve işlevselliği önemlidir. Birçok çeşit ve modelde sandalye bulunur. Düzenlenecek organizasyona göre hem rahat hem kullanışlı hem de uyumlu bir seçim yapılmalıdır. Örnek vermek gerekirse; açık hava piknikleri için katlanabilir sandalyeler tercih edilebilir fakat bir seminer ya da sempozyumda kullanmak üzere tercih edilmesi pek hoş olmaz. Aynı zamanda düzenlenen organizasyona göre gelen konukların sandalye üzerinde ne kadar vakit geçireceği de önemlidir. Rahatsız sandalyeler ve sıkışık bir sandalye düzeni tüm konukları rahatsız ederken organizasyon sahibinin de tadını kaçırabilir.
 • En uygun fiyatla kiralama hizmeti alabilmek için piyasada bulunan organizasyon firmaları ve direkt sandalye kiralama firmaları takip edilmelidir. Fiyatlandırma ve nakliye gibi hizmetler hakkında bilgi alınmalı en karlı ve uygun olan seçenek tercih edilmelidir.

sandalye kiralama

Sandalye Kiralama Fiyatları

Sandalye kiralama fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Derinlemesine ve detaylı bir inceleme yapmak bu konuda çok önemlidir. Kiralık sandalye fiyatları için belirleyici olan unsurlar:

 • Kiralık sandalye adet sayısı
 • Sandalyenin türü
 • Sandalyenin kalitesi
 • Sandalye kiralama süresi
 • Organizasyon alanına olan mesafe

Sandalye fiyatları; plastik sandalyelerde düşükken özel tasarım sandalyelerde giderek artar. Bu noktada organizasyonun niteliği ve bütçe hesaplamasının belirlenmesiyle hareket edilmesi en doğrusu olacaktır.

Kiralık Sandalye Çeşitleri Nelerdir?

 • Ahşap Sandalyeler
 • Bar Sandalyeleri
 • Metal Sandalyeler
 • Tel Sandalyeler
 • Plastik Sandalyeler
 • Ofis Sandalyeleri
 • Yemek Masası Sandalyeleri

Birbirinden farklı ve şık sandalye modeli görmek fiyatları için net bilgileri öğrenmek isterseniz tıklayınız. 

masa sandalye kiralama

Kiralık Sandalye Seçiminde Püf Noktalar

Kullanım alanına göre sandalye seçimi yapılırken benzer binlerce model arasından birini seçmek oldukça zordur. Beğenilen sandalye henüz bulunamamış ve organizasyon için az bir süre kalmışsa kullanım koşulları için en ideal olan sandalye kiralanmalıdır.

Sandalye seçimi yaparken hem fiyatı hem de performansı göz önünde bulundurularak seçim yapılması gerekir.

Tüm organizasyonlar için eğer konseptte farklı olması tercih edilmemişse aynı model ve aynı renk sandalyeler tercih edilmelidir. Bu sayede hem organizasyondaki bütünlük korunmuş olur hem de ekstra bir sandalye seçmekle zaman kaybı yaşanmamış olur.

Sandalye arayışı ile birlikte masa kiralama arayışı da varsa; mümkünse ikisi de aynı firmadan tek seferde kiralanmalıdır. Bu sayede hazırlık aşamasında ekstra efor sarf etmekten kaçınılmış olur. Kiralanan masa ve sandalyenin birbiri ile olan uyumu da oldukça önemlidir. İki üründen birine karar verilmesi çoğu zaman işleri kolaylaştırır. İkisi için ayrı ayrı seçim yapmak birçok kişi için zorlayıcı olabilir. Sandalyenizi ya da masanızı seçtikten sonra diğeri için seçim yapmaya başlamanız daha yararlı olacaktır.

kiralık sandalye çeşitleri

Kiralık sandalyeler çok alternatiflidir. Bu sebeple organizasyon süresi henüz yaklaşmadan belirlenmesinde fayda vardır. Aniden belli olan ve kısıtlı zamanın olduğu etkinliklerde iyi ve alanında uzman bir organizasyon firmasıyla birlikte çalışmak işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Sandalye kiralamak için birçok organizasyon firması hizmet vermektedir. KheironOrganizasyon olarak her türlü masa-sandalye kiralama hizmetleri talebinize en uygun şekilde eksiksiz ve hatasız olarak gerçekleştirilir. Sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilir ya da sormak istediğiniz konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Doğru Düğün Organizasyonu başlıklı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.Bir cevap yazın