HOST VE HOSTES HİZMETİ 2

Host ve hostes hizmetleri 2, düzenlenen tüm kurumsal organizasyonlar, hedef kitleleri üzerinde ki bilinirliklerini arttırmak için çeşitli çeşitli çalışmalar yürütmektedir.

Bunların başında, fuarlar, seminerler, çeşitli tanıtım etkinlikleri ve benzeri türden çalışmalar yürütmektedirler. Tüm bu çalışmalar göstermektedir ki, bu türden düzenlenen tüm organizasyonların, eğer doğru bir planlama ile gerçekleştirilmiş ise büyük oranda avantajlar sağlamaktadır.

Kurumsal imajın güçlendirilmesi ve geliştirilmesi aynı zamanda korunması için, kurumsal organizasyonlar düzenlemek kaçınılmaz olmalıdır.

Firma ve markalarınızın, ürünlerinizin satış performanslarını arttırmakta olan bu türden organizasyonlar, aynı zamanda firmanız çalışanları üzerinde de yüksek oranda motivasyon sağlamaktadır.

Doğru planlama ile gerçekleştirilen başarılı organizasyonlar için, çeşitli yatırımlar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Başarılı Bir Organizasyon Gerçekleştirmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Başarılı bir organizasyon gerçekleştirmek için birden fazla yöntem kullanılmaktadır. Bu düzenleyeceğiniz organizasyonun, çeşidi, yeri ve türüne göre farklılık göstermektedir.

Bir fuar organizasyonu gerçekleştirmek için plan halinde iseniz, öncelikle fuar takvimine göre kendinizi hazırlamanız gerekmektedir. Fuar organizasyonlarında, tanıtımını yapmak istediğiniz, ürün, marka veya firmanız için öncelikle bir fuar alanı kiralamanız gerekmektedir.

Fuar alanı ile ilgili resmi işlemler gerçekleştirildikten sonra, tanıtımını yapmak istediğiniz ürün veya ürünlerini ön plana çıkartacak, stand türlerini belirlemeli, kiralamalı ya da satın almalısınız. Bunların yanı sıra, gerekiyorsa ses sistemi kiralanmalı veya satın alınmalıdır. Yine bunlarla birlikte, ışıklandırma sistemleri de stand alanlarınızın, katılımcılar, ziyaretçiler ve potansiyel müşteriler tarafından rakip firmalara göre birkaç adım öne çıkmanızı sağlayacak, fuar hazırlık çalışmaları arasında yer almaktadır.

Fuar organizasyonları yılın belli tarihlerinde ve takvime bağlı kalarak yapıldığı için kısıtlı zamanlarda gerçekleşmektedir. Bu sebeple bu türden fuar organizasyonlarına hazırlık yaparken, eksiksiz bir çalışma yürütülmesi kısıtlı zamanlarda gerçekleşecek fuar organizasyonlarınızın daha etkili ve etkin bir şekilde gerçekleşmesine olanak sağlayacaktır.

Fuar Organizasyonlarında Host Hizmeti

Düzenleyeceğiniz fuar organizasyonlarının kusursuz olabilmesi için yukarıda bahsetmiş olduğumuz konulara ek olarak mutlaka faydalanmanız gereken bir hizmet olan, host hizmeti organizasyon verimliliğini iki katına çıkartmaktadır.

Yaklaşan fuar organizasyonlarında, alanlarında tecrübeli bir host çalışan, sizin için ziyaretçileri güler yüzle karşılayarak stand alanınıza davet etmektedir. Bununla birlikte firma ve ürünlerinizin tanıtımı gerçekleştirip, hem marka bilinirliğini arttırmakta, hem de sizin için müşteri portföyü hazırlayarak ileriye dönük olarak da elinizi güçlendirecektir.

Host hizmeti veren çalışanlar, alanlarında tecrübeli olmalarından kaynaklı, nasıl bir tanıtım ve reklam çalışması yürütülmesi gerektiğini iyi bilmektedirler. Bu da sizlerin, marka, firma veya ürününüzle ilgili potansiyel alıcıyla ilk buluşmanızda muazzam etkiler yaratılmasına olanak sağlamaktadı

Host çalışanlar, sizlerin yetemediği veya yoğun çalışma temposundan kaynaklı yetişemediğiniz bir çok işte, sizlere yardımcı olarak işlerinizi kolaylaştırmakta ve her bir ziyaretçi ile özel olarak ilgilenmenize vesile olmaktadır.

Fuar Organizasyonlarında Hostes Hizmetleri

Fuar organizasyonları belli bir takvime göre düzenlenmesinden kaynaklı ve kısıtlı zamanlarda gerçekleşmesinden kaynaklı bu zamanı en verimli şekilde değerlendirmek firma, marka veya ürünleriniz için son derece önemlidir.

Buna göre düzenlenen fuar organizasyonlarında, prezantabl, güler yüzlü, enerjik, konusunda uzman, bil birikimi ve tecrübeye sahip, karşılama ve ağırlama gerçekleştirebilecek hostes hizmetlerinden faydalanmak stand alanlarınızın çok daha hareketli geçmesine olanak sağlayacaktır.

Bu hizmetleri içerisinde, gelen tüm ziyaretçileri güler yüzle karşılamak, onlara firma, marka veya ürünleriniz hakkında bilgi vermek, ziyaretçileri ağırlamak, organizasyon için hazırlamış olduğunuz ikramlardan sunmak, hostların olduğu gibi hosteslerinde görevleri arasında yer almaktadır.

Hostesler, gelen müşterileri güler yüzle karşıladıkları için, potansiyel müşterileriniz veya katılımcılar üzerinde ilk adımda bile pozitif bir etki yaratmaktadır.

Firma İçerisinden Host veya Hostes Belirleme

Bazı firma veya markalar, fuar organizasyon alanlarında, potansiyel müşterileri veya katılımcıları ağırlamak için firma bünyesinden çalışanlarına host ya da hostes görevini vermektedirler.

Firma içerisinden olan çalışanların, fuar organizasyonlarında firmalarını temsil ederken hem firma adına, hem de kendi gelişimleri anlamında, firmaya olan aidiyet duyguları artmakta, tanıtım noktasında kendilerini geliştirmekte aynı zamanda ise markalarına destekte bulunmaktadırlar.

Bu durum firma açısından, çalışanlarının firma, marka veya ürünle olan bağlılığını görüp, arttırmasına da olanak sağlamaktadır. Büyük avantajları olan bu şekilde ki bir çalışma etkinliğinin, verimliliği, aidiyetin artması, satış grafiklerinin yükselmesi ve aynı zamanda fuarlarda yapılan tüm yatırım harcamalarının, daha düşük olmasına da etki göstermektedir.

host ve hostes hizmeti 2

Karşılama Görevlisinin Önemi

İster firma çalışanları üzerinden host veya hostes çalışması yapılsın, isterse bu türen hizmet sunan firmalar vasıtasıyla host- hostes hizmetleri alınsın, önemli olan bu çalışmaları yapacak olan arkadaşların konularında kendilerini geliştirmiş olmalarıdır.

Fuar organizasyonlarının başarıya ulaşması için, fuar öncesinde yapılacak olan tüm bu çalışmalar fazlasıyla önem taşımaktadır. Ülkemize ticari gelişim anlamında büyük katkılar sağlayan fuar organizasyonlarının, tüm firmalar açısından her detayı ile başarılı geçmesi, her bir bireyin faydasına olacak, ülke ekonomisine katkılarda bulunacaktır.

 

 

 

 

 

 Bir cevap yazın