HOST ve HOSTES HİZMETİ 1

Host ve hostes hizmeti 1, fuarlarda, kongrelerde, seminerlerde ve benzeri yerlerde firmanızı, kurumunuzu temsil etmek için, hizmet sunan çalışma arkadaşlarına denmektedir.

Servis, karşılama ve benzeri hizmetleri sunan host ve hostesler Türkçe dışında farklı dillere de hakim olmalarından kaynaklı tercümanlık hizmetleri de sağlayarak, organizasyonlarınızda sizlere büyük destek sunmaktadırlar.

Kurumsal organizasyonlarınızın tamamında, titizlikle çalışmalarını yürüten host ve hostesler hedef kitle ve katılımcılar üzerinde de olumlu etkiler bırakmaktadır. Firma veya kurumunuza gelen katılımcıların bu şekilde profesyonel bir karşılama yapması, firmanıza hem mevcut zaman içinde, hem de bir yatırım şeklinde sizlere geri dönüşler yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Fuarlarda Hostes Hizmeti

Ulusal veya uluslararası tüm fuar, kongre ve benzeri organizasyonlarınız için hostes hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu türden organizasyonlarda sizleri diğer firma veya kurumlardan ayırarak tercih edilmenizi sağlayan en önemli konuların başında gelmektedir.

Fuarlarda, stand alanlarınızda güler yüzlü, prezantabl, yabancı dillere hakim, profesyonel çalışanlar tarafından karşılanmak tüm katılımcıların üzerinde etkili olmanızı sağlamaktadır.

Bilgili, iyi dinleyici, güler yüzlü, yönlendirme yeteneğine hakim, hostesler sizlere ve katılımcılara en iyi hizmeti sunmak için, titiz bir çalışma yürütmektedirler.

Burada önemli olan fuar, kongre, seminer, konferans ve benzeri türde ki tüm organizasyonlarınız için, organizasyona en uygun host veya hostesi bulmaktır.

Uluslararası düzenlenen bir fuarda, sizinle çalışacak host veya hostesin, ülkenin diline göre yabancı dil bilmesi kaçınılmaz olmalıdır. Yanı sıra, prezantabl olması, güler yüzlü, bilgili ve yönlendirme yeteneğine de sahip olmalıdır.

Ülkemizde düzenlenen fuarlarda, eskiye oranla sıklıkla yabancı iştirakçileri de görmemiz mümkün. Buna göre ülkemizde yapılacak bir fuar organizasyonuna hazırlanırken de, yabancı dil tercihlerimiz arasında olmalıdır.

host ve hostes hizmeti

Fuarlarda Host Hizmeti

Fuarlarda host hizmetleri, ticari ilişkilere başlamak, mevcut ilişkileri ileriye taşımak anlamında mutlaka öncelikleriniz arasında yer almalıdır. Ülkemizde ticari ilişkiler kurarken ve bu ilişkileri güçlendirirken, host hizmetlerinin faydasını görecek ve hızlı bir müşteri portföyü oluşturulmasını sağlamış olacaksınız.

Host hizmeti veren çalışanlar, fuar ve benzeri organizasyonlarda, daha fazla tecrübe kazandıkları ve satış yönlerinin daha gelişmiş olmasından kaynaklı firmanız veya markanız için hızlı ve verimli bir data oluşturmanıza olanak sağlamaktadır.

Düzenlemiş olduğunuz fuar organizasyonlarını elbette ki tek başınıza yürütmek zor olacaktır. Sizlere bu anlamda büyük destek sağlayan güler yüzlü çalışma disiplinine sahip, bilgilendirme ve yönlendirme konusunda tecrübeli olan hostlar, tüm fuar etkinliklerinizde en aktif rolü oynayan çalışan olmaktadırlar.

Firmaların Beklentileri

Bir çok firmanın veya kurumun fuar ve benzeri organizasyonlarında hizmet aldıkları, host veya hosteslerden oldukça memnun oldukları bilinmektedir. Fuar tanıtım organizasyonlarında, ziyaretçilerinize etkin bir karşılama ile standınıza yönlendirme sağlarlar. Yanı sıra ziyaretçilerinize ikramlarda bulunup, ziyaretçilerde aidiyet duygunu yaratmakla birlikte, stand ürününüz veya markanız hakkında doğru bilgilendirme yapmaktadırlar.

Firmanızı veya kurumunuza ait, promosyon, broşür ve benzeri türden çalışmaları yürütmektedirler. Aynı zamanda fuar organizasyonlarınızda, ihtiyaç duyduğunuz konularda sizlere destek sunmaktadırlar.

Fuar Organizasyonlarında Hosteslerin Giyimi Nasıl Olmalıdır?

Fuar organizasyonlarında, sizleri temsil edecek çalışma arkadaşlarınız olan host ve hostesler nasıl giyinmeli sorusunun cevabına birlikte bakalım. Fuar organizasyonlarında, tanıtımını gerçekleştirmek istediğiniz ürün veya markanızın her şeyden önce kurumunuzu temsil edecek kıyafetler seçilmelidir.

Organizasyonun niteliğine ve içeriğine göre değişkenlik gösteren bu konuda önemli olan içeriğe en uygun şekilde kıyafetler tercih edilmelidir.

Genellikle hostes hizmeti veren kadın çalışanların fuarlarda, etek, gömlek, gömleğin yakasına bir fular takıldığını görmekteyiz. Şık bir görünüm sağlaması açısından hosteslerde tercih edilen tarz genel olarak bu yönde olmaktadır. Firma veya kurum yöneticileri, bu noktada bazı spesifik tercihlerde bulunmak isteyebilmektedir. Genel olarak, beyaz gömlek, siyah etek tercih edilirken bazı markalar kurumlarına ait olan renk seçimini tercih etmek isteyebilir.

host ve hostes hizmeti

Fuar Organizasyonlarında Hostların Giyimi Nasıl Olmalıdır?

Fuar organizasyonlarında, firma veya kurumunuzu temsil edecek hostların, prezantabl olması çok önemli bir konudur. Çoğu firma veya marka, beyaz gömlek, siyah kumaş pantolon ve kravat tercih etmektedir.

Fuar organizasyonlarınızda, standlarınız içerisinde sizleri temsil edecek hostların da kıyafetlerinde, bazı firmalar daha rahat kıyafetler giyilmesini isteyebilmektedir. Veya farklı, firmayı temsil eden renkler tercih edilebilir. Ancak mutlaka, standınızda sizi temsil eden host ve hosteslerin yakasında firmanıza çalıştığını gösteren yaka kartları olmalıdır.

Host ve Hostes Hizmetinin Önemi

Ülkemizde eskiye oranla çok daha fazla fuar organizasyonları düzenlenmektedir. Tüm katılımcı firmalar bu organizasyonlara büyük bir titizlikle, özenle hazırlanmaktadırlar. Tüm bu yoğun ve yorucu geçen çalışmalar, verimli olmaz ise sadece bilinirliği artırır.

Bu elbette ki yeterli değildir. Çünkü fuar organizasyonlarının tek amacı bilinmek değildir. Fuarların amacı, ticari ilişkiler kurmak, marka ve firma bilinirliğini arttırmak, satış oranlarını yükseltmek, yatırım ilişkileri kurmak ve müşteri portföyü oluşturmaktır.

Bu sebeplerle, tüm çalışma ekiplerinizin ürün veya marka konusunda yeterli donanıma sahip olması gerekmektedir. Host ve hostesler bu konuların tamamında sizlere profesyonel hizmetler sunarken, yüksek beklentilerinizi de karşılamanızda büyük avantajlar sağlamaktadırlar.

Fuar ve benzeri türden tüm organizasyonlarınız için, ülkemizin hemen her yerinde sizlere host ve hostes hizmetleri sunan, profesyonel firmalar mevcuttur.

 Bir cevap yazın