DİJİTAL ETKİNLİKLER 2

Dijital etkinlikler 2, video maping, hologram ve benzeri türden etkinlikleri içermektedir. Dijital etkinlikler2 başlıklı bu makalemizde, daha çok bu etkinliklere yer vereceğiz.

Globalleşen dünyada, teknoloji ile birlikte ticari faaliyetlerimizde dijital dönüşüm seyrine gelmektedir. Özellikle son yıllarda yaşadığımız ve yaşamaya devam ettiğimiz, küresel salgın göstermiştir ki, dijital dönüşüm teknolojisinden faydalanmayan ticari işletmeler, küresel salgın gibi dönemlerde, ticari faaliyetleri durma noktasına gelmiştir.

Belli bir farkındalığa sahip olan, marka ve firmalar müşterilerle iletişim kurmak için ve daha hızlı faaliyet yürütmek için dijital etkinlikler, dijital pazarlama teknikleri geliştirmişlerdir.

Salgının ortaya çıkmasıyla birlikte, firma ve markalar dijital dönüşümle bu süreci daha rahat atlatmaya başlamaktadırlar.

Niçin Dijital Etkinlik?

Modern çağda, dijital teknolojiden faydalanmak marka ve firmalar için kaçınılmaz hale gelmiştir. Tüketici alacağı veya almak istediği ürünü eskisi gibi çarşı- Pazar gezerek değil de, internet üzerinden arayıp kendisi için en uygun olanı tercih etmeye başlamıştır.

Hal böyle olunca, birçok marka ve firma doğru bir analizle bu sürece dahil olarak, yatırım alanlarının büyük bir kısmını dijital dönüşüme harcamaktadırlar.

Özellikle dijital pazarlama, gelişmeye çok açık ve günden güne gelişen bir Pazar haline gelmiştir. Artık geleneksel yöntemlere oranla, dijital faaliyetlerin bu ve bundan sonra ki hayatımızda gelişerek devam edeceğini görmemiz ve buna göre ticari anlamda strateji uygulamamız gerekmektedir.

Dijital Etkinliğin Faydaları

Dijital etkinliklerin, firmalara ve markalara olumlu anlamda çok fazla katkısı vardır. Tıpkı fiziksel olarak bulunduğumuz etkinliklerde olduğu gibi, dijital platformda da bir çok etkinlik düzenlenebilmektedir.

Konferans, kongre, tanıtım organizasyonları, seminerler ve benzeri türden bir çok etkinlik artık az veya çoklu katılımlarla, dijital platformda gerçekleştirilebilmektedir.

Dijital etkinliğin, özellikle içinde bulunduğumuz dönemde birçok faydası bulunmaktadır. Malum küresel salgın dijital etkinliklerin büyük oranda önünü açmış bulunmakta.

Dijital etkinliklerin kısaca firma ve markalara sunmuş olduğu katkıları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Sadece fiziksel etkinliklerde değil, dijital platformda ki kişilere ulaşım sağlanması.
  • Dijital etkinlikler ile, mevcut hedef kitlenin eğilimlerini, alış veriş alışkanlıklarını görmemizi sağlar.
  • Dijital platform üzerinden yapılan, ürün hizmet yorumlarını anlık olarak takip edilmesine olanak sağlar.
  • Hedef kitlenin taleplerini görüp buna uygun bir rota çizmenize olanak sağlar.
  • Sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayınlar, hedef kitlenin markaya ve firmaya yakınlaşmasını sağlar.
  • Günümüzde ki tüm teknolojik pazarlama stratejisine hakim olmanıza olanak sağlar.

Video Maping Nedir?

Video mapping arttırılmış gerçeklikte kullanılan bir yazılım tekniğidir. Bu teknik içeriğinde, düzensiz şekilde olan nesneler video projeksiyon üzerinden, bir ekran yüzeyine uyarlanmaktadır.

Video mapping yazılım tekniği, özel bir teknoloji ile geliştirilmiştir. İki veya üç boyutlu nesnelere, yansıtılacağı ortamı taklit eden sanal bir programla eşleşme sağlanarak gerçekleşmektedir.

Optik yansımalar veya ekstra boyutlandırma yapılabilir. Reklam sektöründe sıklıkla kullanılan, video mapping, hem görsel, hem de işitsel anlamda muhteşem sahneler oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Her türden etkileşim ile tüm etkinliklerinizde, organizasyonlarınızda görsel şovlar yaratmanız için müthiş bir tekniktir.

Doğru yazılımlar kullanarak, sahnelerde gelişmiş görsel efektler hazırlayabilir, çok etkili projeler hazırlayabilirsiniz.

Reklam, televizyon, sinema sektörü gibi bir çok alanda aktif olarak kullanılan video mapping, aynı zamanda yaratıcı fikirler oluşturması açısından çok büyük avantajlar sağlamaktadır.

dijital etkinlik 2

Hologram Nedir?

Son yıllarda ülkemizde sıklıkla duyduğumuz hologram teknolojisi, lazer ışın dalgalarının,  pozitif karışımı ile oluşan üç boyutlu yansımadır. Teknik olarak, dalga sınırının yeniden yapılanması demektir.

Hologramların oldukça şaşırtıcı özellikleri bulunmaktadır. Holografik yüzey ikiye bölündüğünde, her parça da holografik görüntünün, bütünün göründüğünü şaşırarak görmekteyiz.

Her türden organizasyonunuza, etkinliğinize renk katmak, canlandırmak daha da etkileyici hale getirmek isterseniz, bu teknolojilerden yararlanmak hafızalarda yer etmenizi sağlayacaktır.

Kullanım alanı oldukça geniş olan hologram teknolojisi, güvenlik amaçlı geliştirilmiş olan bu teknoloji, ilaç sanayinden tutunda, gıda alanına kadar birçok sektörde kullanılmaktadır.

Ülkemizde dahil olmak üzere, dünyaca ünlü birçok marka ve firma güvenilirliğini ve orjinalliğini korumak için hologram teknolojisinden faydalanmaktadır.

İnsanlar tarafından oldukça ilgi çekici olan hologram teknolojisi kullanarak, uzun yıllar boyunca akıllardan çıkmayacak şekilde reklamlar yapılabilmektedir.

Hologramın kullanımı çok rahat ve kolay olduğu için, firma ve markalar tarafından oldukça sıklıkla tercih edilmektedir.

 Bir cevap yazın